Pszichológia Program - Publikációs követelmények

Publikáció Tanulmányainak nyolc féléve alatt, illetve dolgozatának benyújtásáig a hallgatónak öt lektorált tanulmányt kell megjelentetnie, a PhD kutatási témájához kapcsolódóan (az ezzel kapcsolatos követelményeket a minőségbiztosítási terv tartalmazza).

Ez csak akkor lehetséges, ha témavezetővel szisztematikusan építik föl a megjelenés helyeit és formáit.

• Az első és második szemeszterben elsősorban könyvismertetések várhatók el a hallgatótól (lehetőség szerint külföldifolyóiratokban is).
  • A harmadik és negyedik szemeszterben azt várjuk, hogy ún.szakirodalmi elemzéseket írjon és publikáljon (review essay). Ebben az időszakban lehet képes első kutatási részeredményeket bemutató tanulmányaimegalkotására.
  • Az ötödik és hatodik szemeszter ezek után már valóban eljuttatja hallgatót odáig, hogy azokban a szerkesztőségekben, ahol megismerték őt és munkáját, tanulmányt fogadjanak el tőle.
  • A hetedik és nyolcadik félévben tanulmány kötetben, hazai vagy nemzetközi folyóiratban is megjelennek tanulmányai. Publikációit megfelelő kredit pontokkal honorálja a doktori iskola.