Tanári pályakutatások 29

Dr. Fehérvári Anikó

Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet

A kurzus célja, hogy bemutassa a tanári szerepekkel, a tanár megítélésével kapcsolatos legfrissebb nemzetközi elemzéseket, kutatásokat. A kurzus végére a hallgatók képesség válnak arra, hogy elméleti kérdéseket, problémákat, összefüggéseket fogalmazzanak meg a témával kapcsolatban.

Tematika:

1. Oktatási rendszerek összehasonlító elemzése, tanulói eredményesség és a pedagógus szerepe a különböző rendszerek hatékonyságában. Az oktatási befektetések társadalmi megtérülése.

2. Tanárképzés és továbbképzés, tanári életpályamodellek, munkakörülmények alakulása hazai és nemzetközi viszonylatban.

3. Tanárkutatások itthon és külföldön, összehasonlító vizsgálatok. (rekrutáció, a tanári munka minősége, értékelése, tanítási környezet, iskolavezetés)

Ajánlott szakirodalom: