Emberi erőforrás-kutatások

6.) Az oktatás finanszírozásának közgazdasági és méltányossági összefüggései, magyarázatai, az oktatás államháztartási illeszkedése, a közoktatás és a felsőoktatás finanszírozási módjai, forrásai, néhány gazdasági jellemzője

(ajánlott)

7.) A pedagógusok képzésének, továbbképzésének, munkaterhelésének és díjazásának kérdései, gazdasági, társadalmi összefüggései – hazai helyzet, nemzetközi összehasonlítás .A felsőoktatók foglalkoztatási és bérezési jellemzői.

(ajánlott)

8.) Az oktatáspolitikai aréna szereplői (tanulók, szülők, munkaadók, egyházak, civil szféra, önkormányzatok, kormányzat, szociális partnerek) a finanszírozás, a finanszírozás motivációinak szempontjából. Költségmegosztás az oktatás különböző színterein, alrendszereiben.

(ajánlott)

9.) A kétezres évek hazai oktatáspolitikai reformkísérleteinek gazdasági háttere, az oktatás – elsősorban a szakképzés és a felsőoktatás - munka-erőpiaci illeszkedésének és összehangolásának kérdései, az élethosszig tartó tanulás gazdasági szerepe és összefüggései

(ajánlott)

10.) Az oktatás expanziója, és társadalmi, gazdasági összefüggései.