19 aug
Fiesztázik az egyetemi színház
Hat nap alatt négy helyszínen rendezi meg az első oDEon FIESZTÁt, a Fiatalok és Egyetemisták Színházi Találkozóját a Debreceni Egyetemen működő oDEon Színház. A cél, hogy közelebb vigyék egymáshoz az aktív művészeket és a színházcsinálást még tanuló fiatalokat.
18 aug
Határon túli lehetőségek
A Debreceni Egyetem idén is meghirdeti külhoni képzéseit a határon túli fiatalok számára. A DE hét karának nyolc alapképzését kínálja, a felvételi lapokat a külhoni intézményben adhatják le a határon túli diákok augusztusban és szeptemberben.
18 aug
Farmer Expo: képzésben a jövő
A szakemberképzés határozza meg a mezőgazdaság jövőjét – hangzott el a 30. Farmer Expo megnyitóján. A nemzetközi mezőgazdasági és élelmiszeripari szakkiállításon a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara két együttműködési megállapodást kötött.
17 aug
„Fagyott füsttel” a környezetért
Az élővilág veszélyeztetése nélkül tudják eltávolítani a toxikus higanyszennyezést a környezetből a Debreceni Egyetem vegyészeinek új fejlesztésével. A speciális aerogélekről szóló publikáció a környezettudomány meghatározó nemzetközi lapjában, a Chemosphere-ben jelent meg.
13 aug
A múlt fogászata
Fogászati relikviákból álló különleges gyűjteményt tekinthet meg az, aki a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában, a Fogorvostudományi Kar épületében jár. A legérdekesebb tárgyak között ezüstből és elefántcsontból készült fogvájók is vannak.
12 aug
Olasz egészségturisztikai gyakorlat
Olaszországban, valamint Erdélyben szerezhetnek szakmai gyakorlatot a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának egészégturizmus specializáción tanuló hallgatói. Az ERASMUS+ program keretében megvalósuló pályázatban a DE egyetemi partnere: a Sapientia Erdélyi Magyar Egyetem Csíkszeredai Kara.
11 aug
Lencse a szuperszámítógépben
A lencse teljes genomszerkezetét feltárják a szuperszámítógéppel a Debreceni Egyetem Agrár Genomikai és Biotechnológiai Központ kutatói. Az új fajták előállítását célzó kutatás bekerült a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség és a HPC Kompetencia Központ tíz legérdekesebb projektje közé.
11 aug
Csúcstechnológiával a vadlovakért
Mesterséges intelligencia segít megmenteni a barlangrajzokról is ismert veszélyeztetett ázsiai vadlovakat a Hortobágyon. A Hortobágy Nemzeti Park területén élő Przewalski-lovak életmódját drónokkal vizsgálják a Debreceni Egyetem kutatói. Az adatokat a Microsoft Azure programjával dolgozzák fel.
09 aug
Élen a védőnők képzésében
A védőnők napja alkalmából az egyik legrangosabb miniszteri elismerésben, Pro Sanitate-díjban részesült Rákóczi Ildikó, a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar Védőnői Módszertani és Népegészségtani Tanszékének docense, a szülésznő szakirány felelőse.
30 júl
Gazdaváltás a fészekparazita lepkéknél
Hogyan alkalmazkodnak a fészekparazita lepkék a gazdaszervezet változásához? Erre a kérdésre keresték a választ a Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszékének kutatói. A vizsgálat eredményeiről több nemzetközi lapban jelent meg publikáció.