Megjelent a júniusi Egyetemi Élet
Hogyan alakult ki az Egyetemi téri park jelenlegi formája? Miként viselkedhetünk környezetbarát módon egy zenei fesztiválon? Mi az észak-európai országok sikerességének titka? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre kaphatunk választ az Egyetemi Élet friss számából.
Új akadémiai doktorok a DE-n
Nyolcvanan, köztük a Debreceni Egyetem (DE) 14 kutatója nyerte el 2021-ben a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) doktora címet. A kiemelkedő tudományos munkásságukat doktori műben összegző és sikeresen megvédő kutatók kedden vehették át a rangos cím megszerzését igazoló oklevelet az MTA Székház Dísztermében rendezett ünnepségen.
A csemegekukorica mint healthy food
A csemegekukorica termésmennyiségének növelése és minőségének javítása a célja a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Növénytudományi Intézet, valamint az Általános Orvostudományi Kar Farmakológiai Intézet közös kutatásának. A 2021-ben indult projekt eddigi eredményeiről szakmai workshopon számoltak be a szakemberek.
Zsoldosok és keresztesek az egyetemen
Legfrissebb tudományos eredményeit prezentálta 16 szekcióban 52 hazai és külföldi történész-kutató azon a nemzetközi konferencián, amelyet június 22–24. között rendezett a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézete, az Histoire et Cultures de l’Antiquité et du Moyen Âge – Université de Lorraine Nancy-Metz (Franciaország) és a Centro de História da Sociedade e da Cultura, Universidade de Coimbra (Portugália).
Hogyan „tanulnak” a gépek?
A gépi tanulást irányító algoritmusok mechatronikai, gépészeti és járműmérnöki területen történő alkalmazásáról tartott előadásokat a Debreceni Egyetem Műszaki Karán Botzheim János, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék vezetője.
Újra művészeti képzés a BTK-n
Képzési kapcsolataik bővítésére, szakmai gyakorlatok lebonyolítására és különböző kulturális projektek megvalósítására kötött együttműködési megállapodást hétfőn a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara a MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központtal.
ÁJK-diplomával a kézben
Diplomaosztót tartott a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szombaton az intézmény Díszudvarán. Összesen 224 nappalis és levelezős végzős vette át az ünnepségen az oklevelét.
Diplomaosztó a BTK-n
Alap-, mester- és tanárképzésben, valamint szakirányú továbbképzésben nappali és levelező tagozaton végzett hallgatók vehették át oklevelüket pénteken a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának diplomaosztóján. A Főépület Díszudvarán rendezett ünnepségén átadták a kar kitüntetéseit is.
Népegészségügyi szakembereket avattak
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának 199 végzőse kapta meg oklevelét a pénteken megtartott diplomaosztón. Többek között népegészségügyi ellenőrök, gyógytornászok, dietetikusok, népegészségügyi, egészségügyi menedzserek tettek esküt a Díszudvaron rendezett ünnepségen.
A tanév utolsó Szenátusa
Magasabb vezetői pályázatokat rangsorolt, címek és kitüntetések adományozásáról szavazott, valamint döntött a kari struktúra módosításáról a Debreceni Egyetem Szenátusa. A testület júniusi ülésén határozott a karok következő tanévre vonatkozó képzési programjairól is.