10 feb
Online érettségifelkészítők a TTK-n
Idén az egyetemi e-learning rendszeren keresztül tartja az emelt szintű érettségire felkészítő képzéseit biológiából, fizikából, földrajzból, kémiából és matematikából a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A foglalkozások ingyenesek.
09 feb
Felvételi 2021: közeledik a határidő
Már csak néhány napig adhatják be jelentkezésüket azok, akik valamelyik hazai felsőoktatási intézményben szeretnék folytatni a tanulmányaikat. A Debreceni Egyetem az ország legnagyobb képzési kínálatával várja a felvételizőket.
09 feb
Interjú a fán
Látványos bemutatót tartott a Katasztrófavédelem égisze alatt működő HUNOR mentőcsapat tagja a Debreceni Egyetemhez tartozó FM90 Campus Rádió melletti parkolóban. Kiderült, hogyan lehet mindössze néhány kötél segítségével a magasból menteni.
04 feb
Egyetemi program a turizmusért
Helyi és nemzetközi partnerek bevonásával oktatói programot dolgoz ki a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara az egészségturisztikai oktatás fejlesztése, átszervezése, a hallgatók külföldi tanulmányi és későbbi munkavállalási lehetőségeinek erősítése érdekében.
03 feb
A Covid jogi hatásait is vizsgálták
A koronavírus-járvány okozta gazdasági visszaesésnek a bűncselekmények számára gyakorolt hatásáról is szó esett azon a nemzetközi büntetőjogi tárgyú konferencián, amelyet a Debreceni Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem jogi karainak szakemberei szerveztek.
03 feb
„egy sima – egy fordított"
Összesen 115 pályamű érkezett a Debreceni Egyetemi Színház (DESzínház) első alkalommal meghirdetett, „egy sima – egy fordított" elnevezésű műfordítói pályázatára. A szakmai bírálatra az egyetem nyelvész oktatói mellett országos szaktekintélyeket is felkértek a szervezők.
02 feb
Meghosszabbított vizsgaidőszak
Két héttel tovább tart a Debreceni Egyetemen a vizsgaidőszak azoknak a hallgatóknak, akik részt vesznek a koronavírus-járvány elleni védekezésben. A döntés az intézményben összesen közel kilencszáz diákot érint, ők többségében orvosi és egészségtudományi képzéseken tanulnak.
02 feb
Online nyílt nap az Informatikai Karon
Interaktív rendezvényt tart az informatika iránt érdeklődő felvételizőknek a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. Az IK képzési és kutatási kínálata mellett a kar közösségi életéről, valamint az elérhető ösztöndíjakról és mobilitási programokról is tájékoztatják a középiskolásokat.
01 feb
Új képzésekről döntöttek
Oktatási ügyekről, szabályzatváltozásokról, valamint új képzések létesítéséről és indításáról döntött január 28-án a Debreceni Egyetem legfőbb döntéshozó testülete. A Szenátus tagjai elektronikusan szavaztak.
29 jan
Debreceni növénykémikust díjaztak
A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság szakmai-ipari elismerését, Szász Kálmán-díjat kapott a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Növénytani Tanszékének habilitált adjunktusa. Gonda Sándor évek óta vizsgálja a hazánkban gyógynövényként is hasznosított tormát.