Koncertprogramok ősztől tavaszig
Szeptembertől májusig szinte a teljes képzési kínálat bemutatkozik a Zeneművészeti Kar által szervezett koncerteken.
Több mint negyven ország vár!
Hallgatók, oktatók és munkatársak is utazhatnak az Erasmus+, illetve a Campus Mundi ösztöndíjprogramokkal.
„A Te ’56-od a Mi ’56-unk!”
Közös videópályázatot hirdet az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából Debrecen Önkormányzata és a Debreceni Egyetem.
Újdonságok az atomspektroszkópiában
A Debreceni Egyetem atomspektroszkópiai laboratóriumának új műszereit is kipróbálhatták az érdeklődők a IV. Atomspektroszkópiai szakmai napon.
Juhtenyésztés felsőfokon
Az új fajtákat és a korszerű technológiai elemeket tanulmányozta a Magyar Juh- és Kecsketenyésztő Szövetség elnöksége a Debreceni Egyetemen.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Virágkarnevál, gólyatábor, Farmer Expo, NeMaMat – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított augusztusban is a Díszudvar magazin.
Jubilál a Kutatók Éjszakája
Idén 10. alkalommal csatlakozik a Debreceni Egyetem a Kutatók Éjszakájához. A szeptember 30-i rendezvényre rekordot döntött a jelentkezések száma.
Az amerikanisztika ünnepe
Konferenciával ünnepli huszonöt éves jubileumát a Debreceni Egyetemen az Angol-Amerikai Intézet és a Fulbright Bizottság.
Nyári Egyetem Kisvárdán
Élelmiszerbiztonságról és egészségiparról volt szó a Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ első Kisvárdai Nyári Egyetemén.
Egyetemi tanári kinevezések
Tizennégy új egyetemi tanára van a Debreceni Egyetemnek, olvasható a Magyar Közlöny augusztus 31-i számában.