11 aug
Amerikai-magyar kutatás a Debreceni Egyetemen
Bekapcsolódik a Debreceni Egyetemen működő Lendület Genomszerkezet és Rekombináció kutatócsoport tumorgenetikai vizsgálataiba Roszik János, a Texasi Egyetem MD Anderson Rákkutató Központ munkatársa. A Fulbright program támogatásával Roszik János három hónapig személyesen az egyetemen segíti a kutatást, melynek célja az úgynevezett R-hurok szerkezetek és a tumorokban előforduló mutációk kapcsolatának vizsgálata.
05 aug
Agydaganat elleni szerrel kísérleteznek
Egyes agresszív agydaganatok kezelésére szolgáló hatóanyagból szeretnének gyógyszert készíteni a Debreceni Egyetem és egy lyoni egyetem munkatársai egy évek óta tartó kutatói együttműködésben.
03 aug
A DE új egészségügyi folyóirata
Megjelent a Debreceni Egyetem új orvos- és egészségtudományi folyóirata, az Egészségügyi Innovációs Szemle első száma. A lap elindítóinak fő célja az orvos- és egészségtudomány területén végzett kutatások bemutatása, illetve az elért eredmények ismertetése.
02 aug
ÚNKP: ösztöndíj a legjobbaknak
Továbbra is népszerűek az Új Nemzeti Kiválóság Program keretében kiírt támogatási lehetőségek. Az elnyerhető különböző, hat kategóriában meghirdetett ösztöndíjakra a Debreceni Egyetem 441 hallgatója, oktatója és kutatója nyújtotta be pályázatát.
29 júl
Új folyótérképezési módszer
Egy nemzetközi kutatási együttműködés legújabb eredményeként félautomata hidromorfológiai térképezési eljárást fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszékének munkatársai.
27 júl
Elismerés az Egyetemi Életnek
Rangos díjat kapott a Debreceni Egyetem lapja, az Egyetemi Élet. A kiadvány második helyen végzett a DUE diákújságíró egyesület Tehetségkutató Diákmédia „Az Év diáklapja” pályázatán a felsőoktatási lapok, magazinok között.
27 júl
Pótfelvételi: iDE érdemes jelentkezni
Elindult a pótfelvételi eljárás, a Debreceni Egyetemen az önköltséges képzések mellett állami ösztöndíjas képzésben 43 alapképzési vagy osztatlan szakra lehet jelentkezni augusztus 5-ig. Újdonság, hogy az idei pótfelvételin olyan szakok is elérhetők, amelyeket az általános felvételi során nem hirdetett az intézmény.
26 júl
Életre szóló mádi élmények
Kedvezményes áron vehetik igénybe a Debreceni Egyetem dolgozói az intézmény minden igényt kielégítő szálláshelyeit a tokaji borvidék egyik legszebb pontján. A Grossmann- és a Furmint-ház utánozhatatlan hangulatával tökéletes helyszín a kikapcsolódásra, a Borsay-kastély pedig ideális workshopok, tanácskozások megrendezésére.
25 júl
Vastaps az ifjú zeneművészeknek
Hatalmas sikert aratott Vásáry Tamás vezényletével az újjáalakult Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar szombat este a Kölcsey Központban, a koncerttel ért véget a 21. Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiája. A Zeneművészeti Kar idei rendezvényén tizenkilenc országból mintegy kétszáz fiatal vett részt.
25 júl
Tízezreket vonzott az egyetemi fesztiválhelyszín
Rekordot döntött az idei Campus Fesztivál, Magyarország egyik legnagyobb nyári kulturális eseményére minden korábbinál többen, 116 ezren látogattak el - közölték a szervezők hétfőn. Kiemelkedő érdeklődés övezte a fesztivál egyetemi programjait is. A Debreceni Egyetem standjait és színpadát a négy nap alatt több tízezren keresték fel.